Фото: Оваа баба има 93. години, стап и црвен куфер - луѓето плачат од воодушевување за она што го прави

Баба Ирма има 93. години, стап во раката и црвен куфер кој го носи со себе. Таа во понеделникот тргнала од Италија во Кенија, да работи и помага добротворно. 

Бабата која волонтира ја објави нејзината внука, па брзо стана хит и кај сите предизвика солзи во очите.

Фотографијата е споделена 7.000 пати и има илјадници коментари.

Таа 26. години била вдовица и одгледала 3 деца сама.

Браво за супер-бабичката!

 

 

 

24.02.2018 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа