Мештаните приметиле нешто необично во поплавениот канал: Ќе ви замрзне крвта кога ќе видите што извадиле (ВИДЕО)

Огромен крокодил е пронајден во поплавен канал додека бил во потрага по храна.

Крокодилот бил голем скоро 6 метрии тежок скоро еден тон.

Морале да користат багери како би го извлекле од калот и вратиле слобода.

Погледнете како изгледаше целата акција за спасување:

 

 

 

 

17.02.2017 - 17:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа