Прегазена жена во Скопје веднаш пренесена во болница

Во саботата, во 19 часот во полиција било пријавено на улицата „Божидар Аџија“ во Скопје патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано 49-годишниот од В.Т. од Скопје, удрило во 57-годишната В.Ц. од Скопје. 

Во незгодата со повреди се здобила В.Ц. која со истото возило била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“  каде и и биле констатирани тешки телесни повреди и и била укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. 

 

 

 

12.02.2018 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа