СИТЕЛ: Нова марина и екпресен пат ќе се гради во Охрид

Изградба на марина и експресен пат Охрид Пештани се само дел од најавените проекти кои во иднина ќе се реазлиираат во главниот туристички центар а се од витално значење за развој на градот.Од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид најавија дека марината која ќе се гради со најсовремена инфраструктура ќе стартува идната година и  ќе овозможи сместување на минимум 300 помали пловни објекти 10 бродови а ќе има и други содржини.

Изградбата на експресниот пат Охрид –Пештани ќе се гради паралелно со стариот во должина од 14,5 километри.

Од ОК потенцираа дека ВМРО ДПМНЕ е партија која на предвремените парламентарни избори ја доби довербата на граѓаните и која секогаш се стреми кон реализација на ветените проекти.

 
 
11.01.2017 - 20:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа