Видео: „Фалангата“ ги бодри ракометарите и во добро и во зло

И покрај големите очекувања за денешниот натпревар со Шпанија, македонската ракометна репрезентација го доживеа првиот пораз во втората фаза од Европското првенство.

И доколку играчите не можат да добијат преодна оценка за прикажаното на теренот, тогаш навивачите заслужуваат чиста десетка. Кога не одеше од самиот почеток се обидоа да го вратат националниот тим, па дури и кога мечот беше решен „фалангата“ не престана да ги бодри своите миленици, за на крајот со песна да ги испрати кон соблекувалните, објави Екипа.мк

 

 

 

21.01.2018 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа