Жељко Јоксимовиќ денес слави роденден- еве колку години полни и кој сè му честиташе

Кантавторот Жељко Јоксимовиќ денес полни 45 години, а неговата колешка Северина му упатила јавна честитка.

Имено пејачката на друштвената мрежа Инстаграм објавила нивна заедничка фотографија, пропратена со кратка порака.

-„Среќен роденден, тато“- напишала таа.

Да ве потсетиме, Жељко и Јована очекуваат принова. Покрај синот Коста кој има 3 години, овој брачен пар ќе стане побогат, бидејќи очекува близнаци.

Foto: Printskrin
 

 

 

20.04.2017 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа