1ТВ: Заев обезбеди мнозинство за промена на Уставот

Мнозинството во Собранието обезбедило поддршка од 2/3 од пратениците , јавува 1ТВ повикувајќи се на неименувани извори. Според информациите поддршката е обезбедена но не се знае кога ќе се гласа.
Извори во ВМРО-ДПМНЕ демантираа. Велат дека станува збор за лажна вест.

 

 

 

19.10.2018 - 13:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега