24info.mk: Двојно убиство вечерва во Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, пренесува 24инфо.мк.

Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила својот сопруг, а потоа и својот свекор, таткото на нејзиниот сопруг.

Како што пренесува порталот, причина за двојното убиство била семејна кавга.

Жената е приведена во полициска станица а наскоро очекуваме повеќе информации од МВР.

 

13.06.2024 - 23:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега