3 килограми помалку за 5 денови – напиток кој забрзано ги топи вашите калории

Издвојте само 5 минути од вашето време за вашето здравје...

Потребни ви се само пет минути да го направите овој напиток кој што ги регулира масните наслаги во вашето тело и секако, да го консумирате.

Потребни состојки:

- 60 грама магдонос; 

- 1 лимон; 

- 2.3 децилитри вода. 

Подготовка:

Исецкајте го магдоносот на ситни парчиња и исцедете го лимонот. Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте ги со вода.

Пијте го напитокот наутро на празен стомак и тоа само пет денови, а потоа направете пауза од десет денови.

Овој пијалак го забрзува согорувањето на вашите калории, а на организмот му обезбедува витамини и минерали.

Магдоносот го подобрува варењето на храната во вашиот организам и помага во исфрлање на вишокот течности, па така ја елиминира и надуеноста.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега