Адријана Алачки замина од Македонија: „Многу сум љубопитна што и како ќе видам таму“

Македонската водителка и пејачка Адријана Алачки замина во Сибир на „Баикал грил фест“.

-Ова е апсолутно ново искуство, сите мои досегашни патувања, на сите страни на светот беа стандардни и очекувани. И многу често во шега зборував дека само на Сибир не отидов, и многу сум љубопитна што и како ќе видам таму“ вели Алачки за „7дена“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега