Ахмети искоментира дали Заев е најпопуларен политичар кај Албанците

При гостувањето во ТВ21, Ахмети ја искоментира изјавата на Заев дека е најпопуларен политичар меѓу Албанците.

- Има симпатии од Албанците за храброста што ја превзема за неколку важни прашања, изјави Ахмети.

Ахмети истакна дека тој е најподдржан човек кај Албанците.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 10:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега