Ахмети: Мицкоски ми вети дека нема да има бојкот на изборите

Али Ахмети вчера при своето гостување во КликПлус на ТВ21, истакна дека лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, му ветил дека нема да има бојкот на изборите.

 Ахмети вели дека добил уверувања од претседателот на партијата Христијан Мицкоски дека тоа нема да се случи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 09:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега