Ахмети: На 16 јули ќе се пее нова песна

Претседателот  на ДУИ, Али Ахмети пред граѓаните на Тетово рече дека се направени многу напори, несакајќи да направиме историја предвреме но историјата на ова земја не повеќе од 20 години не може да се напише  без славната историја која со крв е напишана во ова подрачје. 

-Но историјата која што е направена последните години ќе биде главна за нас како Албанци, како големи придонесувачи бидејќи ова земја оди во права насока. Ние ќе продолжиме да работиме за новото поглавје што го отворивме за да им го зацрстиме достоинството, благосостојбата,  економијата на сите граѓани на ова земја. Местото на Македонија е во Европа и ова земја треба да ги исполни сите стандарди и обврски  кои го забрзуваат овој пат,и јас сум убеден и ова сигурност ја наоѓам во кадарот, кај луѓето на Демократската Унија за Интеграција  како голема инвестиција во ова земја, истакна Ахмети. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2020 - 11:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега