Ахмети: Само Заев бега од избори

Лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата во Пржино истакна дека три политички партии биле да има избори согласно Договорот од Пржино, а само еден била против тоа.

Според него се уште има простор преговорите да продолжат.

 
 
16.01.2016 - 02:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега