Алек Болдвин навестува крај на кариерата по фаталното пукање

Алек Болдвин откри дека неговата актерска кариера најверојатно е завршена по фаталниот инцидент во кој загина снимателката Халина Хачинс на сетот на филмот Rust.

„Ова е веројатно крајот“, рече 63-годишниот актер во интервју со Џорџ Стефанопулос од „Еј-би-си њуз“, додавајќи дека повеќе не му е гајле за идни проекти.

Болдвин, исто така, потенцираше дека не го повлекол орозот од пиштолот за време на инцидентот на 21 октомври во Ново Мексико.

„Некој стави жив куршум во пиштол-реквизит“, рече тој. „Знам дека не сум јас.“

03.12.2021 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега