Алкохолот е причина зошто Бен Афлек нема повторно да биде Бетмен

Помина повеќе од една година откако Бен Афлек објави дека нема повеќе да го игра ликот на Бетмен.

Во разговор за „Њујорк Тајмс“, Афлек отворено зборувал и на оваа тема.

Главната причина за неговото повлекување e бурното снимање на претходниот филм и разочарувачките резултати од истиот.

-Ја покажав на некого скриптата за најновиот Бетмен. Ме погледнаа и ми рекоа дека мислат дека е добра. Но, дека мислат ако повторно се согласам на тоа, ќе почнам пак да се опивам до изнемоштеност, бидејќи едвај го преживеав последното снимање, истанал Афлек.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 19:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега