Алтернатива ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците

Алтернативната партија – дел од коалицијата ВЛЕН ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците.

Таа ќе се пресели како заменик министер во Министерството за спорт.

Веста за ТВ21 ја потврди Орхан Муртезани.

„Сафије Садики Шахини нема да биде заменик министер во Министерството за етнички заедници, туку во Министерството за спорт“.

19.06.2024 - 18:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега