АМСМ со предупредување: Маглата голта патишта - Внимателно на овие улици

Намалена видливост поради магла утринава има во Тетово и Охрид.

Од ЈП Македонијапат соопштија дека видливоста на патниот правец од Тетово кон село Гајре е 20 метри додека пак во Охрид е 30 метри.

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, а од Јавното претпријатие апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 08:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега