Андоновска: Гори во Кучково, а таму нема 4 месеци вода

АПЕЛ до неспособната апашка власт на локално и централно ниво, организирајте се помогнете му на народот, апелираше Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук.
„4 месеци негрижа на власта за Кучковци!
4 месеци без вода!
Денеска се случи она од кое стравувавме, гори Кучково!
Граѓаните сами се справуваат!
Пожарна нема!
Вода нема!
Пепел не направија неспособниве
#ЃорчеПетров“, напиша Андоновска.

05.08.2021 - 16:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега