Андријана Јаневска: Се најде јунак да ме трпи (ФОТО)

Нашата  пејачка Андријана Јаневска денеска прослави мал јубилеј од нејзиниот брак со колегата музичар Драган Гиновски-Гино, гитарист во групата „Архангел“.

Иако Јаневска е помлада од својот сопруг дури 15 години, уште кога се запознале пред 9 години, тие се неразделни, а плод на нивната љубов е малечкиот Димитар, кој наскоро ќе добие братче.

 

 

 

Оцени ја веста

31.12.2014 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега