Андроид проблеми: Не ви работат апликациите на мобилниот – ова е решението

Многу корисници на Андроид телефоните вчера и денеска забележаа дека дел од нивните апликации не работат.

Гмеил, Вибер, Амазон, Ватс Ап не функционираат, но Гугл соопшти дека знаат за проблемот, а понуди и брзо и лесно решение за апликациите да се отвораат без проблем.

Се што треба да направите е да отворите Settings ->Apps и да најдете „Android Webview“,  што всушност е апликација која го прави проблемот и треба да се ажурира.

Или поедноставо може да Google Play Store директно да ја ажурирате ОВАА апликација .

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2021 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега