Апокалипса над Пула: Страшни облаци се појавиле на небото (ВИДЕО)

Силно невреме ја зафатило Истра во Хрватска, каде силниот ветер ги оштетил крововите и кршел гранки.

Најдраматично било во Пула, бидејќи над градот се надвил голем црн облак, проследен со дожд и силен ветер. Облаците се надвиле речиси на целиот западен брег на Истра.

Инаку, во силното невреме во Истра биле забележани повеќе од 11.000 молњи за само два часа, јавуваат хрватските медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.09.2019 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега