Апсење на граничниот Ќафасан

 

Во 15 часот и 50 минути на Граничниот Премин „Ќафасан“, при пасошка контрола, било констатирано дека 51-годишниот Р.К. од Албанија евидира на стоп-листата.

Истиот е приведен и предаден на полициски службеници од Полицијата во Охрид. 

 

 

 

19.05.2017 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа