Апсење на скопскиот аеродром

Едно лице приведено на скопскиот аеродром, под сомнение дека поседувал фалсификувани документи.

Според пријавеното, вчера во 17.00 часот на граничен премин „Меѓународен Аеродром - Скопје“, полициски службеници го привеле К.Б.(39) од Косово, поради сомнение за поседување фалсификувани документи.

Во 19.00 часот К.Б. бил предаден на инспектори од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега