Апсење во Чаир, приведено 21- годишно момче

Единицата за внатрешни работи – Чаир, синоќа околу 23.00 часот го приведе лицето А.И (21) под сомнение дека извршил повеќе кривични дела од областа на имотни деликти.

Според соопштението на Министерството за внатрешни работи, од страна на ЕВР- Чаир, со прибирање докази документирани се пет кривични дела – тешки кражби во куќи и едно кривично дело – џепна кражба. Со извршување на овие дела А.И се стекнал со противправна имотна корист од околу 224.290 денари и причинил материјална штета од 13.500 денари.

Против него, како се истакнува во соопштението на МВР, до ОЈО Скопје е поднесена е соодветна кривична пријава за сторените кривични дела, а судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од осум дена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2020 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега