Апсење во Гостивар- приведени девет лица

Деветмина се приведени во полициска акција во Гостивар, откако при претрес кај нив било пронајдено хероин.

 

Како што се наведува во полицискиот билтен:

На 05.09.2019 околу 16 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар од слобода биле лишени Ј.Т.(50) од Равен, Р.А.(37) од Сенокос, В.А.(45) од Неготино-Полошко, С.Б.(57) од Добридол, Ј.А.(38) од Беловиште, М.Х.(53) од Дебреше и гостиварците Ј.И.(48 ), И.А.(52) и К.С.(49), поради тоа што при преглед кај нив бил пронајден хероин. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2019 - 11:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега