Апсење во Гостивар: Прведени седум албански државјани

 

Во гостиварско вчера биле уапсени седум страски државјани поради илегален престој во државава.

„Вчера во 08.15 часот полициски службеници од Полициското одделение Галате, при вршење на редовна патролна служба во село Дебреше, гостиварско, поради непријавен туристички престој ги привеле албанските државјани М.К.(23), Н.Ц.(20), А.Ц.(24), Б.Ц.(22) и Д.П.(22), како и М.Ф.(28) и К.Г.(33), поради илегален влез во Р.С.Македонија“ соопштувеет од МВР.

Сите биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега