Апсење во Тетово: Приведена мајка и нејзините две ќерки

 

По извршен претрес во домот во Тетово, приведена мајка со своите две ќерки.

„Вчера околу 18 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода Н.И.(39) и нејзините две ќерки, затоа што при извршен претрес во нивниот дом во Тетово, пронајден е кокаин“ соопштува полицијата.

Се преземат мерки за расчистување и документирање на случајот и ќе следува поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 16:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега