Апсење во Тетово- приведени две лица

 

Уапсени две лица во Тетово.

„На 31.03.2020 околу 14.15 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Љ.(39) од Тетово и Т.Р.(44) од Гостивар, затоа што при преглед кај нив се пронајдени хероин, дигитална вага и алуминиумска цевка со остатоци од хероин“ соопштуваат од полиција.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 10:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега