Апсње на граничниот премин „Деве Баир“- приведен бугарски државјанин

 

Апсење на граничниот премин Деве Баир, полицијата лиша од слобода државјанин на Бугарија.

Според инфомациите на МВР, вчера  во 21.35 часот на Граничен премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен М.М.А.(45) од Република Бугарија, поради тоа што при контрола приложил фалсификувана возачка дозвола.

Тој бил предаден во Полициската станица Крива Паланка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.11.2019 - 15:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега