Арсовски: Имотот на ВМРО-ДПМНЕ беше замрзнат за да биде уценуван Претседателот Христијан Мицкоски

Е сега, имотот на ВМРО-ДПМНЕ беше замрзнат за да биде уценуван Претседателот Христијан Мицкоски (уцената беше да гласа за продолжување на мандатот на Катица Јанева), како што гледате не потпаднал на уцените, Бурим Рустеми НЕ ЗАМРЗНАЛ имот по барање Катица Јанева, што значи еве јавно да прашам, која била уцената или цената од Катица Јанева за да не го замрзне станот на Сашо Василевски?
Кога веќе јавно призна Рустеми дека го прекршил законот и ја злоупотребил службената должност, ќе одговара ли за ова?
Да живее Македонија , напиша на својот Фејсбук профил портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега