Арсовски: На Заев му летна врапчето

По вчерашната ијава на премиерот Зоран Заев дека „педер нема да ја симне власта“ се оглси и портпаролот н ВМРО-ДПМНЕ, Димче рсовски.

„На Зоран Заев му летна врапчето.

Да се заканиш јавно на новинар дека нема да дозволиш да те бутне од власт и да го наречеш “суетен” затоа што ја завршил својата професионална, морална и општествена одговорност и задача и ти го плеснал целиот криминал јавно во лице за тебе и твоите соработници и ти ја разоткри целата шема е навистина сулудо и највисок степен на цензура!
Осуда веднаш и сите новинарски здруженија да застанат позади Branko Geroski, вклучително и новинарите од 1ТВ.
Би го посоветувал Заев да гледа вечер документарци на ‘youtube’ за падот на Чаушеску. Болни се, ама нека ги гледа и Чаушеску цензурираше“– напиша Димче Арсовски на својот фејсбук профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега