Авиокомпанија ги откажа сите летови кон Хрватска за оваа година

Грчката компанија Ејџн Ерлајнс ги откажа сите летови планирани оваа година за Хрватска поради слабата побарувачка.

Грчката авиокомпанија претходно најави летовите од Атина од септември кон три хрватски аеродроми, Дубровник, Сплит и Загреб.

Ејџн Ерлајнс пред избивањето на пандемијата планираше летови кон Хрватска, но нивниот почеток беше одложен за септември, а сега откажани се сите летови за оваа година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега