Авион со 191 патник ја промаши пистата па се преполовил

Авион на „Eр Индија експрес“ со 191 патник се срушил на аеродромот каликат во Индија. Според локалните медиуми, авионот ја промашил пистата и се урнал на два дела.

Според првичните информации, најмалку три лица загинале, а по 60 од нив се трага. Во тек е акцијата за спасување, а на повредените им се укажува помош. Се претпоставува дека причина за трагедијата се обилните дождови. Сe Уште нема официјални податоци за целосниот број на жртвите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 20:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега