Aвстриската канцеларка Бирлајн: Заев и Рама изгледаа многу разочарано

Новата федерална канцеларка на Австрија Бригите Бирлајн денеска од Брисел го искажа своето разочарување за пропаднатиот обид за почеток на преговорите со Македонија и Албанија.

Утрово веќе се сретнав со премиерите на двете држави и го искажав моето разочарување. И македонскиот и албанскиот лидер изгледаа многу разочарано, рече Бирлајн.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега