Автобус со туристи од Вухан центарот на коронавирусот пристигна во Хрватска

Во Хрватска пристигна автобус со кинески туристи од градот Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирусот, дознава порталот Индекс.хр.

Туристите пристигнале со авион вчера во Милано, а оттаму со автобус за Хрватска и минале здравствен преглед.

Епидемијата во Кина зема се поголем замав.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2020 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега