Автомобил удри во 10-годишно дете од Штип- со тешки повреди пренесено во болница

Вчера во 14 часот и 40 минути во Штип на улица „АСНОМ“ 19- годишниот Б.Н од Штип управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Шаран“ удрил во 10-годишно дете од Штип, кое управувало велосипед-трицикл.

Детето е пренесено во Клиничка болница Штип каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега