Автомобил удри во велосипедист во Скопје

 

Вчера во 09:00 часот во Скопје на крстосницата од булевар „Јане Сандански“  и булевар „Кузман Јосифовски Питу“, 52-годишниот З.К. управувајќи патничко моторно возило „Рено клио“ со скопски регистарски ознаки удрил во велосипедист, 25-годишниот Е.Д. од Скопје. Со тешки телесни повреди се здобила Е.Д. која е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 10:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега