Бабиш: Северна Македонија има среќа со премиер како Заев

Премиерот на Чешката Република кој денеска беше во Македонија, Андреј Бабиш, денеска даде пофалби за премиерот Зоран Заев.

- Морам да кажам дека граѓаните на Северна Македонија се среќни што имаат ваков премиер кој има многу енергија и прави се во клучниот историски момент, рече тој, пренесе 365.мк.

Според него нема причина ЕУ да не даде датум за преговори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега