Бајден го однесе Макрон на сладолед

Американскиот претседател Џо Бајден сподели фотографија со Емануел Макрон како јадат сладолед за време на државната посета на францускиот претседател.

Фотографијата објавена на Твитер профилот на Бајден доцна синоќа го покажува Бајден како седи до Макрон со чинии сладолед пред нив во „Фиола Маре“, италијански ресторан за морска храна во Вашингтон.

Сопругите на двајцата лидери, Џил Бајден и Брижит Макрон, седат спроти нив, без сладолед.

Над сликата, Бајден напиша: „Добредојдовте пријатели во градот“.

01.12.2022 - 09:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега