Бајден удри по Путин: Мислеше дека ќе се распадне НАТО, но тоа не се случи

Претседателот на САД, Џо Бајден се наоѓа во Германија на самитот на Г7, каде што зборуваше за рускиот лидер Владимир Путин.

„Путин од почетокот на војната се надева дека НАТО и Г7 ќе се распаднат, но тоа не се случи и нема да се случи“, кажа Бајден.

Бајден потоа му се заблагодари на Шолц кој решително одговорил на украинската криза.

„Сакам да ви се заблагодарам за сè што направивте откако станавте канцелар“, кажа Бајден.

26.06.2022 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега