Бактериите во желудникот на овој начин најлесно ќе ги уништите - подгответе ја оваа смеса

Бактериите во желудникот денеска се многу честа појава кај луѓето.

Тие се лекуваат долго и тешко, па поради тоа медицината котисти разни силни антибиотици. Во оваа прилика ви претставуваме еден лек за кој луѓето во форумите јавно кажуваат дека навистина им помогнал.

Смоквите заедно со масилново масло се вистински природен лек за борба против бактериите во желудникот.

Подготовката на природниот лек е едноставна. Во стаклено шише или поголема тегла ставете 40 суви смокви и прелијте ги со 1 литро непреработено маслиново масло.

За подобро испуштање на лековитите материи во маслото, смоквите може да ги пресечете на четири дела. Затворете ја теглата или шишето во кое сте ги ставиле смоквите и маслото и оставете ги да стојат 40 дена.

После тој период секое утро на гладно, земајте по една смоква и една лажичка од маслиновиот зејтин во кој стоеле смоквите.

Покрај смоквите потебно е да се прилагоди и исхраната.

 

 

 

16.05.2018 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега