Балканот не престанува да се тресе: Силен земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес 4,3 степени според Рихтер беше регистриран денеска во средишниот дел на Грција, пренесе ТАСС.

Податоците на Европскиот средоземноморски сеизмолошки центар, епицентарот на потресот бил на 106 километри северно од Атина и 78 километра источно од град Ламија. Тектонската појава се случила на длабочина од 10 километри под површината.

Нема информации за жртви и урнатини

 
 
16.09.2016 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега