Барикади и во Штип: Македонија не е на распродажба (ФОТО)

И Штип со блокади против новиот обид за продажба на националните и државните интереси од страна на Зоран Заев и Владо Бучковски.

На барикадите, Штип, Македонија не е на распродажба, напиша Иван Јорданов, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Штип и член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ и денеска како и вчера организира блокади во Скопје, Штип, Велес, Кочани, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Охрид, Битола и Кичево.

09.06.2021 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега