БЕСА прогласи победа во Тетово и најави прослава

Генералниот секретар на Движењето БЕСА, Арјанит Хоџа прогласи победа на Билал Касами за градоначалник на Тетово.

Тој ги повика граѓаните на прослава во 11.30 часот на плоштадот во градот.

Претходно, на прес-конференција, Движењето „БЕСА“ соопшти дека имаат сигурна предност во повеќе општини. Според партиските информации, БЕСА победува во Бродец, Порој, Лисец, Безовце и Џепчиште.

Хоџа најави дека кандидатот на БЕСА ќе се бори за победа во вториот круг во Теарце.

17.10.2021 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега