Без дистанца: Митинг на Алијанса на Албаниците во Гостивар како да нема пандемија (ФОТО)

Алијанса на Албанците вчера одржа митинг во Гостивар на кој присуствуваа голем број граѓани, спротивно на протоколите за одржување митинзи.

Иако поставени биле столчиња за да се одржува физичка дистанца, поради големиот број поддржувачи тоа не беше можно. Фотографии од митингот на социјалната мрежа Фејсбук објави градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари кој доаѓа од оваа партија.

Të fala nga Gostivari Tash është Koha! Rretho 5, bëne Ndryshimin!

Posted by Arben Taravari on Friday, 10 July 2020

11.07.2020 - 12:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега