Без вода денеска и утре две скопски населби

 Без вода денеска од 10 часот се корисниците на улицата „Методија Андонов Ченто“ 14б во населба Ченто.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка 3/4“ на улица „Методија Андонов Ченто“ 14б.

Без вода утре од 9 часот ќе бидат корисниците на улиците „Душко Бојковски“, дел од „Женевска“, дел од „Осло“ и дел од ул. „Будимпештанска“ во населба Тафталиџе. Прекинот е поради дефект на огрлица ф-100мм на улицата „Душко Бојковски“ 6а.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега