„Би можело да се повтори Сребреница„- Путин предупреди дека затврање на украинските границите може да биде кобно

Среде средбата помеѓу Путин и Зелески се појави коментар кј би можел а ги „замрски“ договорите кои досега беа направени. Ова се први разговори помеѓу првиот човек на Русија и Украина.

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека затворањето на границите меѓу Украина и двете независни држави на исток може да доведе до фатално сценарио.

„Украинските власти апелираат на затврање на границите и така ја усмерува и својата војска. Можам да замислам што ќе се случи понатаму. би можела повторно да се повтори „Сребреница“- ркол Путин коментирајќи ја кризата во Украина.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега