Бидете подготвени - утрово без вода ќе останат корисниците од една улица во Скопје

Поради дефект на водоводната мрежа, денеска без вода ќе бидат корисниците на бул. „Партизански одреди“ – од број 59 до број 85 и зградата на Симпо.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на работите за отстранување на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација –  Скопје

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 08:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега