Битката со коронавирусот ја загуби уште еден здравствен работник- Почина хирург од кумановската болница

Како последица од коронавирус, почина хирургот д-р Драган Тасевски од болницата во Куманово.

На социјалните мрежи веќе се простуваат од него оние кои го познаваат и негови колеги од болницата со кои соработувале.

Ја загуби битката со вирусот на 60-годишна возраст.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2020 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега